Brazílčanky zdolali Srbsko a majú premiérový titul

22.12.2013 Celý región

Belehrad 22. decembra (TASR) - Brazílske hádzanárky si vybojovali premiérový titul na majstrovstvách sveta v Srbsku, keď v nedeľňajšom finále zdolali domáce reprezentantky o dva góly 22:20 po polčase 13:11. Oba tímy sa dostali do finále svetového šampionátu po prvý raz.

Duel vo vypredanej Kombank aréne sledovalo až 19.250 divákov, čo je nový svetový rekord na ženskom hádzanárskom stretnutí. Brazília je po hráčkach Kórejskej republiky (1995) iba druhým mimoeurópskym tímom, ktorý postúpil na MS do boja o zlato. Kórea vtedy získala titul, rovnako ako teraz Juhoameričanky.

Brazílčanky viedli po ôsmich minútach 5:3, no domáce hádzanárky, ktoré hnala dopredu rekordná návšteva, otočili po štvrťhodine na 8:6. Záver úvodného polčasu im však nevyšiel a do šatní išli za nepriaznivého stavu 11:13. V druhom dejstve pokračoval veľmi vyrovnaný duel. Brazílčanky sa síce dostali do vedenia 16:11, no Srbky v 56. minúte vyrovnali na 19:19. V závere však opäť dominovali Juhoameričanky, ktoré nakoniec zvíťazili 22:20.

Bronzové medaily si vybojovali Dánky, ktoré zdolali poľské reprezentantky 30:26, pričom v druhom dejstve dokázali otočiť nepriaznivý polčasový stav 12:15.

Svetový šampionát v roku 2015 sa uskutoční v Dánsku.